logo erasmus

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach uzyskała Akredytację w sektorze Edukacja szkolna Programu Erasmus+ na lata 2024-2027

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach uzyskała Akredytację w sektorze Edukacja szkolna Programu Erasmus+ na lata 2024-2027. W praktyce oznacza to, że przez 4 najbliższe lata nasza szkoła dostanie fundusze na realizację projektów międzynarodowych. Dzięki czemu będziemy współpracować ze szkołami z zagranicy. Nasi uczniowie wyjadą na 5 wizyt do szkół partnerskich zagranicą, nauczyciele zaś będą mogli dokształcać się na kursach w innych państwach. Zaplanowano działania w ramach realizacji 4 celów. Pierwszym celem jest poznanie systemu szkolnictwa w Finlandii oraz próba wcielenia wzorców fińskich w naszej szkole. Drugim celem jest edukacja ekologiczna. Będziemy zgłębiać metody uczenia i nauczania o ekologii w innych państwach. Trzeci cel to odpowiedzialne wdrożenie użycia sztucznej inteligencji w pracę szkoły. Czwartym celem jest poznanie nowatorskich metod nauczania przedmiotów ścisłych w połączeniu z przedmiotami artystycznymi.

579 szkół aplikowało o akredytację. Wniosek naszej szkoły znalazł się w gronie 102 wniosków, którym Narodowa Agencja Erasmusa+ przyznała akredytację. Cieszy nas fakt, iż znaleźliśmy się na wysokim – 7 miejscu – w tym szacownym gronie. Autorką wniosku o akredytację jest Maria Śliż – koordynatorka poprzednich projektów Erasmusa+ realizowanych w latach 2018-2023 w naszej szkole. Dodać należy, że o akredytację mogą ubiegać się tylko szkoły doświadczone w tym programie.  Liczymy, że numer 7 na liście zwycięzców, będzie nam pomyślnie przyświecał w realizacji tego projektu.