Lab pszysz

Luty w Laboratorium przyszłości SP 1 Mierzęcice

W lutym w naszej laboratoryjnej kuchni uczniowie kontynuowali przygotowywanie zimowych herbat. W związku z panującą za oknem mroźną zimą herbaty były prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a ich różnorodne smaki cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów. Ponadto uczniowie tworzyli różnego rodzaju zapiekanki, uczyli się także przygotowywać ciasto na pierogi. Znalazło się coś dla miłośników słodkości, gofry z bitą śmietaną i owocami zaspokoiły najbardziej wymagających łasuchów.

Na lekcjach techniki uczniowie tworzyli ekologiczne ludki. Z wykorzystaniem klei na gorąco powstały prawdziwe arcydzieła.

Na zajęciach informatyki uczniowie pogłębiali swoje umiejętności w obsłudze drukarki 3D.

Za nami już kilka miesięcy pracy i zabawy w laboratorium przyszłości i trzeba przyznać, że uczniowie zdobyli dużo nowych umiejętności, które z pewnością wykorzystają w życiu. Ale na tym nie poprzestajemy i zamierzamy zdobywać kolejne.

* * * * * * *