Obchody Dnia 3 Maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęciach

IMG 20240426 081149  26 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mierzęciach przeżywała wyjątkowy dzień, pełen emocji i refleksji. Obchody Dnia 3 Maja były nie tylko okazją do uczczenia pamięci o wydarzeniu historycznym, ale również do wyrażenia patriotyzmu i miłości do kraju przez młode pokolenie.

To święto upamiętnia uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, która miała miejsce w 1791 roku. Choć wiele lat minęło od tamtej chwili, jej znaczenie i wpływ na kształtowanie współczesnego państwa nad Wisłą są niezmiennie aktualne.

Podczas uroczystego apelu, społeczność szkolna z dumą śpiewała hymn państwowy, a uczniowie zaprezentowali widowisko artystyczne, w którym recytowali wiersze patriotyczne, tańczyli, grali na instrumentach oraz śpiewali piosenki o tematyce narodowej. Innymi słowy stali się małymi ambasadorami patriotyzmu, przypominając wszystkim, jak ważne są wartości, które kształtują naszą tożsamość narodową.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęciach nie ograniczyli się jednak tylko do uroczystości szkolnych. Z dumą reprezentowali swoją szkołę podczas obchodów gminnych, które odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach.