„Ziemia – Planeta Filmu”

logo projektu  „Ziemia – Planeta Filmu” – to tytuł spektaklu kulturalno-rozrywkowego, na który udali się uczniowie klas 4-6 w dniu 22 listopada 2023 r. do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu.

Przedstawienie, łącząc elementy teatru i kina, wprowadziło widzów w świat filmu, gdzie przewodnikami i nauczycielami była para sympatycznych kosmitów. Bohaterowie opowiedzieli o początkach kina oraz zaprezentowali fragmenty pierwszych filmów, jakie powstawały dzięki mozolnej pracy braci Lumiere, którzy skonstruowali pierwszy kinematograf. Opowiedzieli o długiej drodze, począwszy od pomysłu na scenariusz aż do wyświetlenia dzieła na ekranie, a przede wszystkim uświadomili uczniom, jak wielu ludzi pracuje nad powstaniem filmu. Bo świat filmu stanowią nie tylko aktorzy, ale też cały sztab ludzi, których, choć nie widać, rola jest równie ważna.

Uczniowie wyszli ze spektaklu wzbogaceni o nową wiedzę i nowe doświadczenia, gdyż nieczęsto zdarza nam się spotkanie z kinem w teatrze.