Tenisistki stołowe z SP 1 Mierzęcice w finale a, tenisiści w półfinale wojewódzkim

fe21c737 6825 4e5b a4b4 0df90060e162  W dniu 25 kwietnia 2024 na hali w Sosnowcu nasi tenisiści i tenisistki rozegrali zawody o awans do fanału wojewódzkiego. Po fantastycznej walce dziewczynki z klas 7-8 Oliwia Bartosz i Julia Czapla uzyskały awans do finału wojwódzkiego, którego termin nie jest jeszcze znany. Tym samym znalazły się wśród ośmiu najlepszych zespołów województwa śląskiego. Chłopcy w składzie Konrad Nowak, Ksawery Sarnik i Maciej Nowak po zacietej walce zajęli miejsce trzecie i rywalizację zakończą na pozycyji 9-12 w finale wojewódzkim. Do awansu zabrakło bardzo niewiele, chłopakom gratulujemy pięknej walki i życzymy awansu w kolejnym roku szkolnym. W obu wypadkach co warto podkreślić są to najlepsze wyniki w historii szkoły. W przypadku chłopców nigdy nie udało się naszym reprezentantom dojśc tak daleko, a w przypadku naszych zawodniczek najlepszym wynikiem było 10 miejsce w województwie. Dla wszystkich ogromne brawa, a za dziewczynki trzymamy kciuki, aby osiągnęły jak najlepszy wynik w wielkim finale.