Chłopcy z SP 1 Mierzęcice w finałach rejonowych w lekkiej atletyce drużynowej

IMG 20240508 121616Uczniowie klas 7-8 wzięli udział w kolejnej konkurencji wynikającej z kalendarza rozgrywek powiatowych, tym razem była to lekkoatletyka drużynowa. Każdy z zespołów musiał wystartować w czterech blokach: szybkościowym, skocznościowym, wytrzymałościowym i rzutowym dodatkowo drużyna rywalizowała w biegu sztafetowym. Na wynik zespołu składało się aż 12 wyników uzyskanych przez poszczególnych zawodników z drużyny. Dodatkowa trudność polegała na tym, iż każdy mógł wystartować tylko jeden raz. Ogromną niespodziankę sprawili nasi reprezentanci, którzy w rywalizacji zajęli 3 miejsce w powiecie i tym samym zakwalifikowali się do finałów rejonowych, co nie udawało się od kilku lat. Startujące w tej samej konkurencji dziewczynki tym razem zajęły miejsce czwarte i zakończyły swoją tegoroczną przygodę z lekkoatletyką. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a chłopakom życzymy kolejnych życiowych rekordów w poszczególnych konkurencjach na zawodach rejonowych.

Skład chłopców:

1. Maciej Nowak